PORADENSTVÍ

Potřebujete poradit? Zeptejte se nás!

Nejčastější dotazy:

Suché, roztřepené nehty?

Vaše nehty potřebují výživu. Stavební látkou pro nehet je keratin. Nejefektivnější je kůra 5 ampulek, které si každý den 1x kapete pod volný konec nehtu a vmasírujete do matrix (část nehtu už pod pokožkou, kde se teprve nehet tvoří). Cena ampulek je 460 Kč a možno k zakoupení ve studiu, nebo poslat na dobírku.

Tvrdé, lámavé nehty?

Vaše nehty jsou velmi tvrdé, ale zároveň křehké, při každém nárazu prasknou a to velmi hluboko a bolestivě. Optimální je tyto nehty zpevnit gelem. Pro tyto nehty má firma Catherine Final gel, který Vaše nehty zpevní. Nanáší se v tenké vrstvě a nehet vypadá naprosto přirozeně.

Suchá a popraskaná pokožka rukou?

Hřbet rukou nám stárne nejrychleji a je třeba o něj dobře pečovat. Pokožka je stále vystavována povětrnostním vlivům. Jsou tři základní body, jak pečovat o ruce:

  • Po každém umytí řádně osušíme pokožku
  • Několikrát denně si namažeme ruce krémem podle potřeby
  • 2x týdně si uděláme peeling.

Ve studiu nabízím jojoba balm, který smícháte s cukrem, tím vytvoříme peeling, kterým si očistit a vyhladíte ruce, popřípadě celé tělo. Opláchnete vodou a efekt je okamžitý! Jojoba balm zakoupíte ve studiu za 450 Kč, možno poslat i na dobírku.

Popraskané paty

U tohoto problému je třeba kombinace salónního a domácího ošetření. Kombinace pravidelné pedikúry podle doporučení pedikérky a každodenní aplikace pěny Hydro masu Vaše paty hydratuje. Tato pěna obsahuje olej a urelu a je určena pro popraskané paty. Cena produktu je 451 Kč v salónu, možnost poslání na dobírku.

 

Kosmetika

Jsou 4 základní věci, které tvoř dokonalou pleť:

1. čistění pleti

2. výživa pleti

3. oční kirém

4. ochrana pleti

 

ad 1) Správně očištěná pleť je základní péče. Ani to nejkvalitnější ošetření bude málo platné, pokud nebudeme správně čistit pleť i mimo kosmetické salóny. Když najdeme správný přípavek a každý den pleť pravidelně očistíme, máme postavený základní kámen k dosažení dokonalé pleti.

ad 2) Výživa pleti je něco jako vitamíny. Řadíme mezi ně například sérum, které se používá denně. Pak jsou zde mimo jiné ampule, které bych přirovnala k injekci. Dávají se jako kůra 24 ampulí a to většinou na jaře a na podzim, kdy je pleť nejvíce unavená, nebo po aktivnějším slunění, případně příležitostně - když potřebujeme rychle vypadat co nejlépe. 

ad 3) Oční krém je taktrochu samostatná kapitola. Oční okolí má naprosto odlišnou pokožku než naše pleť. Proto je potřeba kolem očí používat jiný krém než na pleť. Pokožka je v těchto místech mnohem jemnější, rychleji se vysušuje  tvoří vrásky a to nejen mimické. Ideálním doplňkem jsou hydratační masky pod oči používané jednou týdně.

ad 4) Dnes je nutné chránit pokožku před negativními vlivy slunečního záření, volnými radikály atd. Kvalitní kosmetické značky si zakládají na dobré ochraně - krémy obsahující složky, které těmto vlivům dokáží odolávat a nezatěžují pokožku. Správný ochranný krém dokáže zázraky. 

 

Sauna

Délka odpočinku po saunování by měla být orientována dle vaší osobní potřeby po dobu od 10 do 60 minut. Počet opakování fází prohřívání a ochlazení určuje celkový efekt saunování, který je následující:

1x dráždivý účinek

2x povzbudivý účinek

3x uvolňující-relaxační účinek

4x útlumový účinek

5x únavový účinek

 

Doporučený Čas a doba saunování

Děti do 6 let by měly pobýt v sauně přibližně 4-5 minut a na spodních lavicích.

Adolescenti přibližně 9-11 minut a mohou zvolit vyšší lavici.

Dospělý člověk vydrží v sauně z pravidla 15-20 minut.

Každý jedinec, ať dítě nebo dospělý, musí vnímat své pocity a upravit si délku pobytu s sauně

Proces saunování by se měl opakovat několikrát po sobě.

Celková doba tak dosáhne jeden a půl až dvou hodin.

Saunování přispívá k očistě a posílení organismu člověka, ovšem jen za určitých pravidel. Mnoho lidí nezná optimální a doporučený postup, a tak snižuje účinky procesu saunování jakožto takového. Správně provedená sauna posílí tělo i mysl a měla by být doprovázena příjemnými pocity.

Saunování má především tyto účinky:

  • podporuje prokrvení tkání těla
  • vede k vylučování odpadních látek z organismu člověka
  • zlepšuje termoregulační mechanismy
  • pomáhá ničit bakterie a viry a zvyšuje obranyschopnost organismu proti různým virózám a nachlazením
  • Saunování zlepšuje imunitu, čistí organismus a zvedá náladu